فايل دانشجويي و پژوهشي


فايل دانشجويي و پژوهشي

         تحقيق و پژوهش نقش حيا و حجاب در زندگي زن،

بازدید :    ۱۶ تير ۱۳۹۷    ۰۹:۰۹:۵۸    مهندس موسوي

تحقيق و پژوهش نقش حيا و حجاب در زندگي زن،

اين تحقيق در مورد نقش حيا و حجاب در زندگي زن در 50 صفحه در قالب ورد و قابل ويرايش مي باشدكه شامل عناوين نقش حيا و حجاب در زندگي زن،اصول و نقش حيا و حجاب در تربيت فرزندان در خانوادهحياحجابپوششنقش حيا در تربيت فرزندانپوشش مادر و تأثيرآن در فرزندان،حيا،حجاب،نقش حيا و حجاب در زندگي زن و مي باشد

دانلود تحقيق و پژوهش نقش حيا و حجاب در زندگي زن،


نقش حيا و حجاب در زندگي زن اصول و نقش حيا و حجاب در تربيت فرزندان در خانواده حياحجاب پوشش نقش حيا در تربيت فرزندان پوشش مادر و تأثيرآن در فرزندان حيا حجاب نقش حيا و حجاب در زندگي زن
دسته بندي تحقيق
فرمت فايل docx
حجم فايل 165 كيلو بايت
تعداد صفحات فايل 50

اين تحقيق در مورد نقش حيا و حجاب در زندگي زن در 50 صفحه در قالب ورد و قابل ويرايش مي باشد.كه شامل عناوين :نقش حيا و حجاب در زندگي زن،اصول و نقش حيا و حجاب در تربيت فرزندان در خانواده,حيا,حجاب,پوشش,نقش حيا در تربيت فرزندان,پوشش مادر و تأثيرآن در فرزندان,،حيا،حجاب،نقش حيا و حجاب در زندگي زن و... مي باشد.همچنين:

 فهرست

نقش حياء در تربيت... 3

حياء در ارتباط با خداوند، ديگران و خود3

وظيفه پدر و مادر در رشد دادن حياي فرزندان.. 5

ذكر توسّل.. 6

نتيجه گيري.. 11

پيشنهادات: 13

حجاب... 17

نقش پدر و مادر در تربيت فرزند.. 17

ابعاد مختلف تربيت... 20

تربيت جسماني.. 20

تربيت ديني واخلاقي.. 21

تربيت عاطفي.. 25

تربيت جنسي.. 26

نتيجه گيري: 27

تاثير خانواده بر حجاب فرزندان.. 31

نقش خانواده حجاب و عفاف در خانواده32

راهكارهايي براي فرهنگ سازي عفاف و حجاب در جامعه34

آثار حجاب وعفاف... 35

آثار فردي حجاب... 35

توفيق معنوي.. 35

حفظ كرامت وشخصيت والاي زن.. 35

پاسداري از امنيت زن.. 36

آثار حجاب در خانواده36

آثار اجتماعي حجاب... 36

كاهش مفاسد.. 36

مبارزه با تهاجم فرهنگي.. 37

توسعه فرهنگ حجاب در جامعه44

نقش الگوي خانواده45

منابع: 48

 

نقش حياء در تربيت

حياء و شرم چيست؟ چون بحث مربوط به روش مسائل اخلاقي است، تعريف علماي اخلاق را بيا ن مي كنيم. آنها در مباحث اخلاقي يكي از رذائل اخلاقي را به عنوان «وَقاحت» مطرح مي­كنند كه ما به آن مي­ گوييم: بي شرمي؛ و ضدّ آن را «عَفاف» مي­ گويند. وقاحت از رذائل نفسانيّه است و عبارت است از: عدم مبالات نفس از ارتكاب محرّمات شرعيّه و عقليّه و عرفيّه. در مقابل آن، ما مي­ گوييم ضد او حياء است.

حياء عبارت است از: محصور كردن و انفعال نفس از ارتكاب محرّمات شرعيّه و قبائح عقليّه وعرفيّه، به جهت اينكه نكوهش نشود. مرحوم مجلسي رضوان الله تعالي عليه هم تعريفي راجع به حياء دارد كه مي­ فرمايد: «اَلحَياءُ مَلَكَةٌ لِلنَّفسِ تُوجِبُ إِنقِباضُها عَنِ القَبيحِ وَ إِنزِجارُها عَن خِلافِ الآدابِ خَوْفاً مِنَ الَّلْومِ» اگر بخواهم مطلب و بحث را ساده كنم؛ حياء يك نوع پوشش براي روح است. اين تعبير كه عرض ­كردم تقريباً هم در آيات قرآن وارد شده است هم در روايات. البتّه در روايات روشن ­تر است. در باب روح اين طور است كه اين براي انسان يك امري از امور فطري و اكتسابي نيست. يك پوششي براي روح است.

حياء در ارتباط با خداوند، ديگران و خود

آن وقت اين پوشش، در روابط گوناگون قرار مي ­گيرد. يك وقت در ارتباط با خدا قرار مي­ گيرد، يك وقت در ارتباط با مخلوق و حتّي يك وقت در ارتباط با خود انسان قرار مي­ گيرد. من نمي­ خواهم الان وارد بحث حياء بشوم چون چندين سال پيش اين را بحث كرده­ام. لذا تقسيم­ بندي مي­ كنند و مي­ گويند «أَلحَياءُ مِنَ اللهِ تعالي» يعني: از خدا خجالت بكش «أَلحَياءُ مِنَ الخَلق» يعني: از مردم خجالت بكش «أَلحَياءُ مِنَ النَّفس» يعني: لااقل از خودت خجالت بكش.

الحياء من الله عبارت از تقوا است

در بابِ آنجايي كه «حياء مِن الله» و خجالت كشيدن از خدا است، تعبير مي­ كنند به «تقوا». شما در قرآن اين تعبير را ببينيد: «يابَني ءَادَمَ قَدْ أَنزَلْنَا عَلَيكمُ لِبَاسًا يوَارِي سَوْءَاتِكمْ وَ رِيشًا وَ لِبَاسُ التَّقْوَي ذَلِك خَيرْ ذَلِك مِنْ ءَاياتِ الله؛[3]اي فرزندان آدم! لباسي براي شما خلق كرديم كه شما را مي ­پوشاند و مايه­ زينت شماست. امّا لباس پرهيز كاري بهتر است. اينها(همه) از آيات خداست تا متذكّر نعمت هاي او شوند.»

تقوا يك چيز دروني و مربوط به روح است. پوششي براي روح است. در اين آيه از آن تعبير به لباس مي ­كند. پوشش است...عمدۀ بحث اين است كه تقوا، «الحياءُ مِن الله» است و حياء يك پوشش است. لذا علي عليه السلام در روايتي مي­

دانلود تحقيق و پژوهش نقش حيا و حجاب در زندگي زن،

تحقيق و پژوهش نقش حيا و حجاب در زندگي زن،،

     ادامهـ مطلبـ          نظرات (0)

         گوشه گيري و انزواطلبي در دانش آموزان ابتدايي

بازدید :    ۱۶ تير ۱۳۹۷    ۰۹:۰۹:۱۷    مهندس موسوي

گوشه گيري و انزواطلبي در دانش آموزان ابتدايي

انسان ذاتا با طبيعت اجتماعي و گرايش به جمع آفريده شده است به همين دليل بدون ارتباط متقابل با ديگران رهندگي برايش مشكل است، هرچند كه ممكن است برخي از نيازهاي انسان بدون ارتباط با ديگران برآورده شود، در عين حال بسياري از نيازها هستند كه فقط از طريق تعامل با ديگران ارضا مي شود در دنياي پيچيده امروزه يعني در بيشتر تعاون همكاري هاي ملي و همفكري هاي عمل

دانلود گوشه گيري و انزواطلبي در دانش آموزان ابتدايي


گوشه گيري و انزواطلبي در دانش آموزان ابتدايي Corruption and isolation in elementary students اقدام پژوهي گزارش تخصصي گوشه گيري انزوا طلبي گوشه گيري دانش آموزان انزواطلبي در دانش آموزان دانش اموزان گوشه گير دانش آموز همكلاسي مشاوره معلم افروز 1376 ص11 اجتماعي
دسته بندي اجتماعي
فرمت فايل docx
حجم فايل 363 كيلو بايت
تعداد صفحات فايل 30

بيان مسئله

 

انسان ذاتا با طبيعت اجتماعي و گرايش به جمع آفريده شده است. به همين دليل بدون ارتباط متقابل با ديگران رهندگي برايش مشكل است، هرچند كه ممكن است برخي از نيازهاي انسان بدون ارتباط با ديگران برآورده شود، در عين حال بسياري از نيازها هستند كه فقط از طريق تعامل با ديگران ارضا مي شود. در دنياي پيچيده امروزه يعني در بيشتر تعاون همكاري هاي ملي و همفكري هاي عملي، حضور فعال فرهنگي و احاطه بر زنجيره علوم، فنون و تكنولوژي برتر، بدون ترديد پديده كمرويي يك معلوليت اجتماعي است (افروز،1376،ص11). با توجه به اين نكته كه كم رويي مي تواند بر سازگاري اجتماعي و ارتباطات بين فردي، افراد تاثير منفي بگذارد، ابتدا لازم است كه عوامل مربوط به كم رويي تشخيص داده شده و فرد كم رو را شناختف در ايران مشخص ميشود كه تحقيقات چندان گسترده اي در رابطه با كم رويي صورت نگرفته است و اين مسئله توجه پژوهشگران را به خود جلب نكرده است.

پيشينه تحقيق

 

طبق گفته ي محققان در بسياري از كلاسهاي درسي دبستانها، ك.دكاني ديده مي شوند كه آرام، كم رو، خجالتي هستند و اين كودكان در زندگي روزمره خود اغلب اوقات فقط با اعضاي خانواده يا همسالان آشنا بازي مي كنند و از غريبه ها اجتناب مي ورزند، شرم و خجالت اين كودكان ممكن است آنها را از اكتساب مهارتها و آمادگي هاي لازم براي بسياري از فعاليت هايي كه هم سالانشان از آن لذت مي برند و يا اصولا براي رشد شخصيت آنها ضروري است باز دارد، رفتار انزواطلبي ممكن است از همان سالهاي اوليه كودكي ظاهر شود.

 

سوابق تحقيق

 

در زمينه ي وضعيت كودكان گوشه گير و انزواطلب، مطالعات متعددي صورت گرفته، پژوهش هايي كه به آن اشاره مي شود، بعضي از ويژگي هاي رواني – اجتماعي اين كودكان را نشان مي دهد: در تحقيق بر روي 407 كودك 6 تا 3 سال توانايي اجتماعي و علائم رفتاري آنها مورد مطالعه قرار گرفت، نتيجه ي به دست آمده نشان داد كه دو عامل اساسي در بين ساير عوامل بيش از 50 درصد واريانس تجمعي را به خود اختصاص داد، اين دو عامل:

1- بي احساسي و كناره گيري

2- نارضايت و مخالفت

و ملاحضه شد كودكان داراي ويژگي هاي مذكور در مرحله ي دبستان نيز، مشكل را كم و بيش دارا مي باشند، در مطالعه ي ديگري بر روي كودكان 12 تا 7 سال انحرافات رفتاري آنان مطالعه شد، يكي از نتايج تحقيق اين بود كه در مسائل رفتاري كودكان مسئله اساسي شكست در يادگيري اجتماعي است، هم چنين مشاهده شد واكنش پسران در مواقع شكست بيشتر پرخاشگري و واكنش دختران كناره گيري و انزوا است، در پژوهش ديگري واكنش هاي هم سالان نسبت به دانش آموزان افسرده در 70 دانش آموز پسر و 93 دانش آموز دختر كلاس هاي سوم تا ششم دبستان مطالعه شد، نتيجه كلي پژوهش مذكور آن بود كه كودكان نسبت به هم كلاسان افسرده ي خود به صورت منفي واكنش نشان مي دهند.

كودكان افسرده كم ترين علاقه هم سالان را به خود جلب مي كنند، جذابيت كمي دارند و رفتار كنوني و آينده آنها كمتر مثبت تلقي ميشود.

 

اهداف پژوهش

 

1-    بررسي رفتار دانش اموزان گوشه گير

2-    بررسي عوامل گوشه گيري و انزواطلبي دانش آموزان

3-    ببرسي راه كارهاي مناسب براي رفع مشكل گوشه گيري و انزواطلبي در دانش آموزان

4-    بررسي تاثير خانواده بر گوشه گيري دانش آموزان

روايت ها

 

     با مطالعه و پرس و جو از معلمان اطرافم در مورد برخورد و چگونگي مواجهه با گوشه گيري و انزوا طلبي دانش آموزان در كلاس، توانستم از روايت هايي كه در زير به آنها اشاره مي كنم برسم.

روايت اول

 

بعد از امتهان هاي نوبت اول به نمرات دانش اموزان كه نگاه كردم نمرات دانش آموزي توجه منو جلب كرد محمد طي 4 ماه اول سال تحصيلي درسي نخوانده و نمره مطلوبي دريافت نكرده بود. درس نخواندن او را بر روي سهل انگاري او گذاشتم. او را براي درس پرسيدم آوردم او جوابي نداد. او را نصيحت كردم. جريمه گفتم ولي جوابي نداد. علت اصلي آن را جويا شدم در اثر مشاهده متوجه شدم كه محمد بي نهايت گوشه گير است. او بي نهايت در خود فرو رفته بود. در ساعات درسي هيچ وقت نديدم از كسي چيزي بخواهد حتي در حد پاكن يا دفتر يا رفع اشكال درسي. در زنگ تفريحي در گوشه اي مي ايستاد با كسي هم كار نداشت. در زنگ ورزش با كسي بازي نميكرد. از همه چيز و همه كس خجالت مي كشيد. تصميمي گرفتم با او صحبت كنم اما جز سكوت او چيزي دستگيرم نشد. از علت درس نخواندن او چيزي نفهميدم. در مورد خانواده اش او فرزند بزرگ خانواده و يك خواهر كلاس اول و يك برادر خردسال داشت. وضع مالي آنها متوسط به پايين بود. با معلم هاي سال قبل او مصاحبه كردم او همينگونه و همين وضع را داشته و گوشه گيري او حاد بود و با كمك معلم هاي خود نمرات را كسب مي كرد و به پايه بالاتر مي آمد.

با مادر او صحبت كردم. در خانه با خواهر و برادرهايش ارتباط آرام و ساكتي دارد بيشتر دوست دارد با بچه هاي فاميل به خصوص فرزندان خردسال عمو بازي كند. پدر او به دليل كاري سخت و طاقت فرسا نمي توانست و فرصت نمي كرد رابطه صميمي با پسرش داشته باشد. شايد اين عاملي براي گوشه گيري اين دانش آموز باشد.

در گروه بندي ها شركت فعال نداشت حتي ديگر دانش آموزان نيز دوست نداشتند او را در گروه خود بپذيرند و او را همراهي كنند. بعد از تحقيقاتي كه كردم مشخص شد يكي از عوامل گوشه گيري محمد ريشه در خانواده اين دانش آموز دارد كه كم توجهي و محروميت از پدر و مادر نسبت به دانش آموز و توجه به ديگر اعضاي خانواده بيشتر است.

اولين كاري كه كردم با پدر و مادر او صحبت كردم مبني بر اينكه وقت زيادي را صرف اين دانش آموز كنند و توجه زيادي نسبت به او داشته باشند.

ديگر دانش اموزان را به خصوص همكلاسي هاي محمد را تشويق كردم براي شركت دادن او در بازي ها و فعاليت هاي درسي.

با دبير پرورشي و مشاوره مدرسه جلسه اي گذاشتم كه با محمد صحبت كنند كه ذهن او را از عواملي كه باعث حقارت او شده است پاك كنند.

دانلود گوشه گيري و انزواطلبي در دانش آموزان ابتدايي

گوشه گيري و انزواطلبي در دانش آموزان ابتدايي،

     ادامهـ مطلبـ          نظرات (0)

         دانستني هاي زندگي

بازدید :    ۱۶ تير ۱۳۹۷    ۰۹:۰۴:۰۳    مهندس موسوي

دانستني هاي زندگي

اوّلين قدم و مهم‌ترين توشه در راه زندگي و آيين همسرداري، مودّت و محبّت است، همان مودتي كه خداوند مهربان، به رايگان در دسترس زن و شوهر قرار داده «و جعل بينكم مودةّ و رحمة»(2) و سعي زوجين بايد در زنده نگه داشتن و حفظ آن باشد براي موفقيت در روابط زناشويي درك فصل‌هاي مختلف زندگي بسيار مهم است زندگي فصل‌هاي متفاوتي دارد گاهي محبت به خودي خود روان و جار

دانلود دانستني هاي زندگي


دانستني هاي زندگي حكم نزديكي با همسر از پشت از نظر فقهي 7 باور غلط مردها درباره ي زنها اخلاق خوش ، بهترين هديه ارتباط دختر و پسر به قصد شناخت يكديگر و به نيت ازدواج ازدواج موقت نويسنده شهيد مرتضى مطهري اهميت پرده بكارت و انواع آن با اشكال شماتيك تشريحي و آناتومي آداب و رسوم غلط در شب زفاف آداب و سنن شب زفاف بايد ها و نبايد ها شب زفاف آزم
دسته بندي اجتماعي
فرمت فايل docx
حجم فايل 2110 كيلو بايت
تعداد صفحات فايل 51

دانستني هاي زندگي

به نام پروردگار جهان به نام او كه تمام زمين و زمان را در هم آميخت و سرشت انسان, آدم و حوا را بنا نهاد

تا زندگي اي جديد در منظومه شمسي رقم بخورد.

مجموعه اي كه تهيه شده است حاصل جمع آوري اطلاعات مفيدي است كه از اينترنت و كتاب هاي راهنما گردآوري شده است

تا در مورد بهره برداري دوستان قرار گيرد

 

موضوعات گردآوري شده به شرح ذيل ميباشد:

 

7 باور غلط مردها درباره ي زنها
اخلاق خوش ، بهترين هديه
ارتباط دختر و پسر به قصد شناخت يكديگر و به نيت ازدواج
ازدواج موقت نويسنده شهيد مرتضى مطهري
اهميت پرده بكارت و انواع آن با اشكال شماتيك تشريحي و آناتومي
آداب و رسوم غلط در شب زفاف
آداب و سنن شب زفاف ، بايد ها و نبايد ها شب زفاف
آزمايش هاي قبل از ازداواج
آمادگي مردان براي ازدواج
آميزش جنسي در دوران بارداري
با چه زنان و مرداني نمي توان ازدواج كرد ؟
پسرزايي در زنان
تأثير شغل در تداوم يك زندگي از نظر زن و مرد
تأثير عوامل اقتصادي در ازدواج و ريشه اقتصادي اختلاف هاي زوجي
تشريح دستگاه تناسلي مردان
تشريح اندام تناسلي زنانه
تغييرات رفتاري ، اجتماعي و بدني بعد از وضع حمل و راهكارهاي آ
تفاهم در زندگي زناشويي
توصيه هاي ايمني در شوهر داري
حجاب در آيين زرتشت
حكم نزديكي با همسر از پشت از نظر فقهي
خانواده و پيشگيري از آسيب هاي اجتماعي
ختنه(Circumcise) پسران و فوايد آن
درك مفهوم جنسيت در كودكان
دلواپسي هاي دوران نامزدي
روشهاي شاد كردن خانم ها
زن و شگفتي دوقلوزايي
زنان،عاشقان بالفطره - چرا براي زن ها عشق بر هر چيز مقدم است
زود انزالي مردان (نوعي ناتواني جنسي)و روش درمان
ساختار پستان ها و چد نكته و روش در مورد پستانها
سرطان بيضه
سن مناسب براي ازدواج و لزوم مشاوره در ازدواج
شصت نكته شيرين درباره ي ازدواج
عفونتهاي آميزشي در زنان
علل و چگونگي پيدايش و تداوم ختنه زنان
عوارض خودارضايي (استمنا و استشها)
فاصله سني چقدر مهم است ؟
كليد قلب همسرم
گزارشي از تحقيقات موجود در زمينه تعدد زوجات (چند زني)
لزوم مشاوره ازدواج در رابطه با  شغل همسر
مطالبي در مورد آداب و اصول شير دادن به نوزادن
مهم ترين و عمومي ترين آداب و رسوم وسنت هاي ازدواج بين خانواد
ناسازگاري در زندگي زناشويي
نقش ازدواج در سلامت روان جوانان
نقش خانواده در آگاه سازى جوانان و نوجوانان
نقش عوامل جسماني و ژنتيكي در ازدواج
نگاهي به چرايي كوچكتر بودن زنان از شوهران
ويژگيها و شرايط لازم دختر و پسر براي ازدواج
هشت راهكار براي شكستن سكوت مردان
همه چيز درباره اندازه آلت تناسلي مردان
همه چيزدر مورد(HIV) ايدز (AIDS)

 

لطفا ما را با پيشنهادات و انتقادات خود در بهتر شدن مطالب  و محصولات سايت همياري فرمائيد.

 

دانلود دانستني هاي زندگي

دانستني هاي زندگي،

     ادامهـ مطلبـ          نظرات (0)

         معماري پايدار

بازدید :    ۱۶ تير ۱۳۹۷    ۰۹:۰۰:۴۶    مهندس موسوي

معماري پايدار

هزينه كمتر ساخت و نگهداري ساختمان آسايش بيشتر استفاده كنندگان عدم نياز به سيستمهاي مكانيكي پيچيدده و گرانقيمت كم كردن گازهاي گلخانه اي كم كردن آلودگي صوتي در اثر كار كردن وسايل تاسيساتي عمر طولاني تر و هزينه كمتر نگهداري وسايل تاسيساتي ايجاد محيطي زيبا و سالم

دانلود معماري پايدار


معماري معمار معماري پايدار نقد بررسي نقد و بررسي نقد و بررسي معماري پايدار توسعه طراحي توسعه و طراحي توسعه و طراحي پايدار
دسته بندي مهندسي معماري
فرمت فايل pptx
حجم فايل 18175 كيلو بايت
تعداد صفحات فايل 85

نام فايل : توسعه و طراحي معماري پايدار

نوع فايل : ppsx

تعداد صفحات : 85 اسلايد

قيمت : 60,000 ريال

توضيحات

(1كاهش سطوح خارجي ساختمان
(2استفاده از پوشش گياهي در محيط اطراف ساختمان جهت جلوگيري از نفوذ سرما و گرما
(3عايق كاري موثر ساختمان
(4نحوه استقرار صحيح ساختمان در سايت از نظر هماهنگي با نيروهاي طبيعي
(5استفاده از سيستمهاي مناسب جذب و ذخيره انرژي هاي پايدار نظير باد و خورشيد
(6بكارگيري سيستمهاي مكانيكي با كارايي بسياربالا وقابل كاركردن با انرژي تجديد پذير
(7ايجاد تراكم مناسب ساختماني
(8ايجاد كاربريهاي سه بعدي
 

در مناطق مرطوب از بهترين روشهاي اقليمي جهت تنظيم شرايط محيطي استفاده از جريان باد و تهويه هوا است. لذا ساختمان را تا حد ممكن بلند و در ارتفاع و از دو يا 4 طرف باز و برون گرا احداث مي كنند.

هواي گرم داخل بنا رو به بالا صعود ميكند

 

قرار دادن راه پله داراي دريچه هاي متحرك  در وسط خانه جهت تهويه عمودي بسيار موثر خواهد بود به شرط آنكه محوطه راه پله محصور نشده باشد

 

دانلود معماري پايدار

معماري پايدار پايدارباشيد،

     ادامهـ مطلبـ          نظرات (0)

         هنر در تمدن اسلامي

بازدید :    ۱۶ تير ۱۳۹۷    ۰۹:۰۰:۰۸    مهندس موسوي

هنر در تمدن اسلامي

اقوام و ملل جهان در آشنايى با هنر و بهره ورى از آن تقدّم و تأخّر دارند ايرانيان و روميان، سده ها پيش از ظهور اسلام با هنر آشنا شده بودند و هر يك از اين دو قوم، همزمان با ظهور اسلام، سنتهاى هنرى چند صد ساله داشتند نخستين عربهاى مسلمان، نگاه خود را بر آثار هنرى جهان هنگامى انداختند كه يك دسته از سپاهيان آنان در مشرق، كاخ رها شده پادشاه ساسانى را د

دانلود هنر در تمدن اسلامي


هنر در تمدن هنر تمدن تمدن اسلامي هنر در تمدن اسلامي هنرهاي اسلامي نخستين عربهاى مسلمان نگاه خود را بر آثار هنرى  جهان هنگامى انداختند  كه يك دسته  از سپاهيان آنان در مشرق  كاخ رها شده پادشاه ساسانى  را در تيسفون تصاحب كرد  و دسته ديگر در بيزانس پيشروى كرد  و صحراى سينا را در نورديد و به سال ١٨ق به مصر رسيد  و شهر اسكندريه را در اختي
دسته بندي مهندسي معماري
فرمت فايل pptx
حجم فايل 1315 كيلو بايت
تعداد صفحات فايل 152

نام فايل : هنر در تمدن اسلامي

نوع فايل : ppsx

تعداد صفحات : 152 اسلاد

قيمت : 50,000 ريال

توضيحات

 

•از پايان سده اول هجرى فرمانروايان مسلمان، در نواحى مسخر شده، ساخت مسجدها و كاخهاى با شكوه را آغاز كردند و كوشيدند تا آثارى بزرگتر و با شكوه تر از بناهاى دوران پيش از اسلام به وجود آورند.
•بيشتر نخستين معماريهاى اسلامى در كشاكش روزگار شكل و هيئت اصلى خود را از دست داده است؛ زيرا سازندگان آنها كه استادكاران ايرانى، مصرى، شامى و رومى بوده اند عادت داشته اند كه شـيو ه هاى معـمول خـود را در سـاخـتن آن بنـاهـا    به كار برند.
 
•يك بناى ديگر آغاز عهد اسلامى، كاخ هشام بن عبدالملك (حك: ۱۲۵- ۱۰۵ق) است كه (سراى زمستانى) خوانده مى شد و در بيابانى خالى از سكنه و سوزان در نزديكى اريحا برافراشته شد و باغ «خربة المفجر» (جايي كه آب برآيد) آن را در ميان گرفته بود و بيشتر آن، در زلزله سال 131ق ويران شد. بي شك بايد ايرانيان كه به داشتن باغها و كاخها پرآوازه بودند، در ساخت خربة المفجر همكارى كرده باشند.
•يك سال پس از مرمت گرمابه كاخ خربةالمفجر، خلافت امويان برافتاد و عباسيان كه از پشتيبانى ايرانيان برخوردار بودند، دارالخلافه را از دمشق به بغداد بردند و براى اين مقصود صد هزار كارگر در مدت چهار سال كار كردند تا بغداد بتواند شكل يك پايتخت باشكوه را به خود بگيرد.

 

دانلود هنر در تمدن اسلامي

هنر در تمدن اسلامي،

     ادامهـ مطلبـ          نظرات (0)

         شناخت مواد و مصالح

بازدید :    ۱۶ تير ۱۳۹۷    ۰۸:۵۸:۲۷    مهندس موسوي

شناخت مواد و مصالح

پاورپوينت از شناخت مواد و مصالح به صورت كامل و جامع گردآوري شده توسط دانشجويان دانشگاه آزاد شيروان مدير پروژه هادي بنائيان

دانلود شناخت مواد و مصالح


تاريخچه و مقدمه اي بر استفاده از گچ منابع تهيه گچ فرمول شيميايي سنگ گچ انواع سولفات كلسيم آبدار مصارف گچ خواص گچ آماده سازي سنگ گچ براي خوراك كوره گچ پزي توليد گچ ساختماني از سنگ گچ گرما دهي زياد به سنگ گچ روند تهيه سيمان مواد مورد نياز براي تهيه سيمان شن و ماسه انواع نسوزها از نظر مواد تشكيل دهنده
دسته بندي مهندسي معماري
فرمت فايل pptx
حجم فايل 9623 كيلو بايت
تعداد صفحات فايل 322

 

تاريخچه و مقدمه اي بر استفاده از گچ

منابع تهيه گچ

فرمول شيميايي سنگ گچ

انواع سولفات كلسيم آبدار

مصارف گچ

خواص گچ

آماده سازي سنگ گچ براي خوراك كوره

گچ پزي

توليد گچ ساختماني از سنگ گچ

گرما دهي زياد به سنگ گچ

روند تهيه سيمان

مواد مورد نياز براي تهيه سيمان

شن و ماسه

انواع نسوزها از نظر مواد تشكيل دهنده

...

 

دانلود شناخت مواد و مصالح

شناخت مواد و مصالح پاورپوينت از شناخت مواد و مصالح به صورت كامل و جامع گردآوري شده توسط دانشجويان دانشگاه آزاد شيروان مدير پروژه هادي بنائيان دانلود شناخت مواد و مصالح تاريخچه و مقدمه اي بر استفاده از گچ منابع تهيه گچ فرمول شيميايي سنگ گچ انواع سولفات كلسيم آبدار مصارف گچ خواص گچ آماده سازي سنگ گچ براي خوراك كوره گچ پزي توليد گچ ساختماني از سنگ گچ گرما دهي زياد به سنگ گچ روند تهيه سيمان مواد مورد نياز براي تهيه سيمان شن و ماسه انواع نسوزها از نظر مواد تشكيل دهنده دسته بندي مهندسي معماري فرمت فايل pptx حجم فايل 9623 كيلو بايت تعداد صفحات فايل 322 تاريخچه و مقدمه اي بر استفاده از گچ منابع تهيه گچ فرمول شيميايي سنگ گچ انواع سولفات كلسيم آبدار مصارف گچ خواص گچ آماده سازي سنگ گچ براي خوراك كوره گچ پزي توليد گچ ساختماني از سنگ گچ گرما دهي زياد به سنگ گچ روند تهيه سيمان مواد مورد نياز براي تهيه سيمان شن و ماسه انواع نسوزها از نظر مواد تشكيل دهنده ... دانلود شناخت مواد و مصالح،

     ادامهـ مطلبـ          نظرات (0)

         تدفا -تحقيقات دانشجويي فايل

بازدید :    ۱۵ تير ۱۳۹۷    ۱۰:۴۵:۱۲    مهندس موسوي

تدفا -تحقيقات دانشجويي فايل

تدفا -تحقيقات دانشجويي فايل،

     ادامهـ مطلبـ          نظرات (0)

         مباني نظري ابزارها و بيمه الكترونيك و تجارت الكترونيك

بازدید :    ۱۴ تير ۱۳۹۷    ۰۱:۱۴:۳۶    مهندس موسوي

مباني نظري ابزارها و بيمه الكترونيك و تجارت الكترونيك

مباني نظري ابزارها و بيمه الكترونيك و تجارت الكترونيك

فرمت فايل : docx

حجم : 110

صفحات : 45

گروه : مباني و پيشينه نظري

توضيحات محصول :

مباني نظري ابزارهاي الكترونيك، بيمه الكترونيك، تجارت الكترونيك

مشخصات محصول:
توضيحات: فصل دوم پايان نامه كارشناسي ارشد (پيشينه و مباني نظري پژوهش)
همراه با منبع نويسي درون متني به شيوه APA جهت استفاده فصل دو پايان نامه
توضيحات نظري كامل در مورد متغير
رفرنس نويسي و پاورقي دقيق و مناسب
منبع : انگليسي وفارسي دارد (به شيوه APA)

خلاصه اي از كار:

- ابزارهاي الكترونيك در سازمان ها

دولت الكترونيك شيوه اي است براي دولت ها به منظور استفاده از فناوري جديد كه تسهيلات لازم را براي دستيابي مناسب به اطلاعات و خدمات دولتي با كيفيت بالا فراهم مي آورد و فرصت هاي بيشتري را براي مشاركت مردم در فرايندهاي دموكراسي ايجاد مي‌كند. دولت الكترونيكي داراي چهار اصل راهنماست: 1) تأمين خدمات بر مبناي افزايش حق انتخاب براي شهروندان، 2) در دسترس قرار گرفتن بيشتر دولت و خدمات آن، 3) تأمين شمول اجتماعي در زمينه‌هاي مختلف و 4) استفاده بهتر از اطلاعات (كيا، 1386).

دولت الكترونيكي را مي‌توان چنين تعريف كرد : به كارگيري فناوري اطلاعات در بخش‌هاي مختلف دولت به منظور افزايش بهره‌وري و ارتقا سطح خدمات‌رساني. مهم‌ترين نتيجه اين امر ، افزايش رضايت مردم خواهد بود به شرطي كه پياده‌سازي دولت الكترونيكي به طور صحيح و با موفقيت صورت گيرد . به عبارت ديگر ، دولت الكترونيكي با اين كه مي‌تواند يك گام اساسي براي دولت‌ها باشد، چالش برانگيز نيز است.اگر دولت‌ها نتوانند خدمات الكترونيكي را به صورت يكنواخت و قابل دسترس ، در اختيار عموم افراد جامعه قرار دهند، دولت الكترونيكي منجر به شكاف طبقاتي بيش‌تر در جامعه و در نهايت نار‌ضايتي مردم، و افزايش مشكلات خواهد شد  (تئو و همكاران[1]، 2007).

..........................

- استفاده از ابزارهاي تجارت الكترونيك

تعبير قديمي بازار به معناي محل ارتباط چهره به چهره مشتري و فروشنده و مكاني براي تلاقي عرضه و تقاضا ما بين آنهاست. در دنياي امروز با مجموعه تحولات و پيشرفتهاي صورت گرفته شده در آن براي خريد و فروش به حضور فيزيكي دو طرف در يك مكان واحد نيازي نيست. گسترش وسايل و امكانات حمل و نقل و اطلاع رساني و ارتباطي همانند تلفن و سيستم هاي پستي زمينه اي را به وجود آورد كه شركتها بتوانند سفارشات مشتريان خود را در سراسر جهان دريافت و كالاي مورد نظر را براي آنها ارسال كنند (گبرت و همكاران[2]، 2003).

........................

- پورتال اينترنتي

پورتال پايگاهي است بر روي وب كه به تبادل اطلاعات با كاربران مي پردازد. پورتال اطلاعات را از منابع مختلف جمع آوري و به كاربران خود ارائه مي دهد تا آنها نيازهاي خود حول محور فعاليت آن پورتال را بصورت مجتمع در يك پايگاه واحد بدست آورند. پورتال ها بر خلاف وب سايت ها به منابع و پايگاه هاي مختلف متصل هستند و دائما با آنها در حال تبادل اطلاعات بوده و در نهايت اطلاعات مورد نياز كاربران خود را بصورت دسته بندي شده ارائه مي دهند. البته اين بدين معنا نيست كه خود هيچ گونه اطلاعاتي منتشر نمي كنند، بلكه پورتال ها خود نيز قابليت انتشار اطلاعات سازمان يا شركت خود را دارند و در صورت لزوم با ساير پورتال ها به اشتراك مي گذارند. امروزه پورتال ها فقط جنبه اطلاع رساني ندارند، بلكه به كاربران خود اين امكان را مي دهند كه از خدمات الكترونيكي سازمان يا شركت بهره مند شوند. اين خدمات مواردي همچون تامين ناحيه كاربري است كه به كاربران اجازه مي دهد اطلاعات مورد نياز خود را مديريت نمايند.

بطور كلي تفاوت وب سايت با پورتال را مي توان در موارد ذيل خلاصه نمود:    
.................

-  ابزارهاي تجارت الكترونيك و توسعه بيمه

تاريخچه صنعت بيمه در كشور ايران به 80 سال پيش برمي گردد كه دو شركت بيمه روسي، ادارات خود را در ايران باز كردند و بعد از آن شركت بيمه ايران به عنوان اولين شركت ايراني فعال در اين صنعت تاسيس شد. به گفته مسئولان بيمه مركزي ايران، فعاليت ها براي الكترونيكي كردن صنعت بيمه كشور، از سال 82 به صورت جدي آغاز شد و از آنجايي كه خودرو حجم عمده اي از بازار بيمه را شامل مي شود، اولويت فعاليت روي بيمه خودرو قرار گرفت و اين فناوري شكلي منعطف و متحول به صنعت بيمه بخشيده و به شركت هاي بيمه اي كه به تازگي وارد بازار شده اند، امكان داد تا از فرآيند پرهزينه و طولاني مدت راه اندازي شبكه هاي سنتي پرهيز كنند (عاليخاني و بهرامي، 1386).

..............

- بيمه الكترونيك

تحولات جهاني بيانگر آن است كه تجارت الكترونيك مهمترين زمينه فعاليت كشورهاي پيشرفته و در حال پيشرفت در سالهاي اخير است، كشورهاي توسعه نيافته و در حال توسعه نيز به سرعت به سمت دستيابي و استفاده از تجارت الكترونيك گام برمي دارند اما همه كشورها به تناسب زيرساخت هاي خود و توانايي هايشان جهت دستيابي به اين بحث، سرمايه گذاري هاي فراواني انجام داده اند، يكي از زيرمجموعه هاي تجارت الكترونيكي را مي توان بيمه الكترونيكي دانست (صرافي زاده و عليپور، 1390).

بيمه فعاليتي است كه تكيه زيادي بر اطلاعات دارد. اساس قراردادهاي بيمه بر اطلاعات مبادله شده بين بيمه‌گذار و بيمه‌گر مي‌باشد. تحول و پيشرفت‌هاي چشمگير در فناوري اطلاعات فرصت‌هاي زيادي براي صنعت بيمه در جهت گسترش آن و كاهش هزينه‌هاي مبادله آن داشته است. اين صنعت يكي از صنايع داراي توان نهفته در بكارگيري گسترده فناوري‌ها و پديده هاي نوين مي باشد و در اين راه گام بلندي برداشته است. از جمله خدمات الكترونيكي كه امروزه در بيشتر كشورهاي جهان مورد استفاده قرار مي گيرد، بيمه الكترونيكي مي‌باشد.

بيمه الكترونيكي نيز به عنوان يكي از زير مجموعه هاي تجارت الكترونيك با سرعت زيادي در جهان رشد نموده است. شركتهاي بيمه ايراني نيز در سالهاي اخير با تأسيس وب سايت هاي بيمه اي دراين عرصه پا نهاده اند. بيمه الكترونيكي را ميتوان در واقع به عنوان تامين يك پوشش بيمه اي از طريق بيمه نامه اي دانست كه بصورت آنلاين درخواست پيشنهاد مذاكره و قرارداد آن منعقد مي شود (عبدالوهاب و باقري فرد، 1390).

....................

- بسترسازي براي بيمه الكترونيك

بيمه الكترونيكي دو مزيت اصلي دارد؛ نخست اين كه علاوه بر كاهش دادن هزينه هاي اداري و مديريتي (داخلي)، از طريق مكانيزه شدن مراحل كار باعث مي شود تا نوعي ارتباط شبكه اي بين واحدهاي شركت ها به وجود آمده و اطلاعات مديريتي ارتقا پيدا كند. مزيت دوم آن نيز كاهش كارمزد پرداختي به واسطه ها است چرا كه بيمه نامه به طور مستقيم به مشتريان فروخته مي شود و براي خريداران هزينه كم تري خواهد داشت. ضمن اين كه صرفه جويي در هزينه ها، اين امكان را به وجود مي آورد كه مبلغ صرفه جويي شده در بازار رقابتي صرف مشتريان شود و آن ها فرصت يابند تا بيمه نامه ها يا خدمات بيش تري را به دست آورند (پارسامنش، 1391).

...................

- موانع و چالش هاي پيش روي بيمه الكترونيك
راه اندازي و گسترش بيمه  الكترونيكي در كشور با موانع و چالش هاي عمده اي مانند نوپا بودن زمينه هاي قانوني لازم براي استفاده از تجارت الكترونيكي از قبول مقبوليت اسناد و امضاهاي الكترونيكي در قوانين و مقررات جاري كشور، نوپا بودن سيستم انتقال الكترونيكي وجوه و كارت هاي اعتباري، محدوديت خطوط ارتباطي و سرعت پايين آن ها در انتقال داده هاي الكترونيكي، نبود شبكه اصلي تجارت الكترونيكي در كشور و سخت افزار و نرم افزار مربوط به آن، فراگير نبودن فرهنگ استفاده زا تجارت الكترونيكي و مزاياي آن، هزينه اوليه ايجاد مراكز تجارت الكترونيكي در شركت ها، كمبود دانش استفاده از تجارت الكترونيكي در برخي از سازمان هاي مرتبط با بيمه و مديران و دست اندركاران آن، تامين امنيت لازم براي انجام مبادلات الكترونيكي و ترس از فاش شدن اسرار محرمانه مشتري به هنگام، معرفي و ارائه كار و مذاكره و معامله اينترنتي در وب سايت هاي بيمه اي روبه رو است. از سويي، وجود مشكلاتي همچون كلاهبرداري هاي اينترنتي در اكثر كشورهاي جهان موانعي را نيز بر سر تجارت الكترونيك بيمه اي به وجود آورده است و معمولا عنوان مي شود كه بيمه فروختني است، نه خريدني. بنابراين، فروش الكترونيكي بيمه نامه فشار لازم را براي جذب مشتري ندارد و به كارگيري بيمه الكترونيك در رشته هاي پيچيده بيمه اي و داراي ارزش بالاي معاملاتي مناسب نيست و ارائه فيزيكي و تحويل مدارك بيمه اي يكي از الزاماتي است كه اين صنعت را دچار وقفه مي كند. يكي ديگر از مهم ترين الزامات هماهنگ شدن نظام پولي و بانكي كشور و از همه مهم تر برقراري شبكه بين بانكي و پول الكترونيكي است (بايلي[3]، 1998).

.....................

- آمادگي الكترونيكي براي توسعه استفاده از ابزارهاي تجارت الكترونيك در بيمه

   گسترش روز‌افزون برخي از كاربردهاي تجارت الكترونيكي اهميت اين موضوع را بيشتر كرده‌است كه ورود به عرصه تجارت الكترونيكي براي تمام سازمان‌هايي كه در تامين نيازهاي مشتريان خود در اسرع وقت، اهميت مي‌دهند ضروري به نظر مي رسد و سياست گذاران را در اين فكر فرو برده است كه آيا كشور يا سازمان متبوع آن‌ها پذيراي ابزارهاي جامعه اطلاعاتي مي‌باشند. اين آمادگي‌ها با معيارهاي مختلفي از قبيل زير ساخت‌ها، اقتصاد، آمادگي پذيرش در جامعه مورد نظر وآمادگي مجموعه دولت سنجيده مي‌شود (گفن[4]، 2000).

...................

- اهميت ارزيابي آمادگي الكترونيكي 

   با عنايت به اين موضوع كه شكاف ديجيتالي[5] بين كشورهاي جهان درحال افزايش است، دولتمردان و بنگاه‌هاي اقتصادي به كارگيري فناوري اطلاعات و ارتباطات را يكي از اولويت‌هاي خود قرار داده‌اند. به منظور كارآيي هرچه بيش‌تر فناوري‌اطلاعات و ارتباطات، يك كشور و به تبع آن بنگاه‌هاي اقتصادي بايستي از نظر زيرساخت مخابراتي، دسترسي به فناوري‌اطلاعات و ارتباطات، چارچوب‌هاي حقوقي و قانوني در كاربري فناوري‌اطلاعات و ارتباطات آمادگي الكترونيكي داشته باشند. اگر كاهش شكاف ديجيتالي مدنظر است لازم است همه نيازمندي‌هاي فوق با يك استراتژي منسجم و دست‌يافتني كه مي‌تواند نيازهاي بومي كشور را در نظر گيرد، مناسبت داشته باشند (محكي، 1386).

......................

مولفه‌هاي آمادگي الكترونيكي

   چهار مولفه عمده در آمادگي الكترونيكي يك كشور نقش حياتي دارند. اين مولفه‌ها شامل شهروندان، بنگاه‌هاي اقتصادي، دولت‌ها و زيرساختار مي‌شوند.

- دولت

- زير ساخت‌ها

- شهروندان

- بنگاه‌هاي اقتصادي

...................

- پيش نيازهاي پياده سازي بيمه الكترونيك

- فرهنگ سازي

بسترسازي فرهنگي نقش مهمي در پياده نمودن فناوري اطلاعات در صنعت بيمه ايفا مي نمايد و موجب مي شود تا به كار گيري آن سريع تر، و با موفقيت انجام شود. موثرترين عامل در به كارگيري موفق فناوري اطلاعات، اعتقاد و اطمينان مديران به آينده جهت استفاده از فناوري است. البته اين مورد به تنهايي نمي تواند سبب دستيابي به مزيت رقابتي براي شركت ها شود، براي كسب موفقيت بايد اين فعاليت ها با فرهنگ سازمان هماهنگ شده و توسط افراد كليدي سازمان حمايت شوند (كريمي، 1383).

.........................

منابع

ابراهيمي، احمد. (1380). فناوري اطلاعات تجارت الكترونيك و بيمه هاي الكترونيكي. فصل نامه تخصصي آسيا، ش 31،  ص 28.

ابراهيمي، حميد. 1379. مفاهيم علمي مديريت بازاريابي. فصلنامه مدرس علوم انساني ، دوره 3، شماره 12، صص 11-34.

الهي، ش.، خسروي، ب.، حسن زاده، ع و خسروي، ه. 1391. تأثير آمادگي الكترونيكي بر موفقيت بيمه الكترونيكي با استفاده از روش معادلات ساختاري. پژوهشنامه بيمه، سال بيست و هفتم، شماره 2، صص 111-134.

......................

........................

 

 


[1]- Teo et al.

[2]- Gebert et al.

[3] - Bailey

[4] - Gefen

[5] -Digital Divide

قيمت محصول : 27000 تومان

دانلود

مباني نظري ابزارها و بيمه الكترونيك و تجارت الكترونيك مباني نظري ابزارها و بيمه الكترونيك و تجارت الكترونيك فرمت فايل : docx حجم : 110 صفحات : 45 گروه : مباني و پيشينه نظري توضيحات محصول : مباني نظري ابزارهاي الكترونيك، بيمه الكترونيك، تجارت الكترونيك مشخصات محصول: توضيحات: فصل دوم پايان نامه كارشناسي ارشد (پيشينه و مباني نظري پژوهش) همراه با منبع نويسي درون متني به شيوه APA جهت استفاده فصل دو پايان نامه توضيحات نظري كامل در مورد متغير رفرنس نويسي و پاورقي دقيق و مناسب منبع : انگليسي وفارسي دارد (به شيوه APA) خلاصه اي از كار: - ابزارهاي الكترونيك در سازمان ها دولت الكترونيك شيوه اي است براي دولت ها به منظور استفاده از فناوري جديد كه تسهيلات لازم را براي دستيابي مناسب به اطلاعات و خدمات دولتي با كيفيت بالا فراهم مي آورد و فرصت هاي بيشتري را براي مشاركت مردم در فرايندهاي دموكراسي ايجاد مي‌كند. دولت الكترونيكي داراي چهار اصل راهنماست: 1) تأمين خدمات بر مبناي افزايش حق انتخاب براي شهروندان، 2) در دسترس قرار گرفتن بيشتر دولت و خدمات آن، 3) تأمين شمول اجتماعي در زمينه‌هاي مختلف و 4) استفاده بهتر از اطلاعات (كيا، 1386). دولت الكترونيكي را مي‌توان چنين تعريف كرد : به كارگيري فناوري اطلاعات در بخش‌هاي مختلف دولت به منظور افزايش بهره‌وري و ارتقا سطح خدمات‌رساني. مهم‌ترين نتيجه اين امر ، افزايش رضايت مردم خواهد بود به شرطي كه پياده‌سازي دولت الكترونيكي به طور صحيح و با موفقيت صورت گيرد . به عبارت ديگر ، دولت الكترونيكي با اين كه مي‌تواند يك گام اساسي براي دولت‌ها باشد، چالش برانگيز نيز است.اگر دولت‌ها نتوانند خدمات الكترونيكي را به صورت يكنواخت و قابل دسترس ، در اختيار عموم افراد جامعه قرار دهند، دولت الكترونيكي منجر به شكاف طبقاتي بيش‌تر در جامعه و در نهايت نار‌ضايتي مردم، و افزايش مشكلات خواهد شد (تئو و همكاران[1]، 2007). .......................... - استفاده از ابزارهاي تجارت الكترونيك تعبير قديمي بازار به معناي محل ارتباط چهره به چهره مشتري و فروشنده و مكاني براي تلاقي عرضه و تقاضا ما بين آنهاست. در دنياي امروز با مجموعه تحولات و پيشرفتهاي صورت گرفته شده در آن براي خريد و فروش به حضور فيزيكي دو طرف در يك مكان واحد نيازي نيست. گسترش وسايل و امكانات حمل و نقل و اطلاع رساني و ارتباطي همانند تلفن و سيستم هاي پستي زمينه اي را به وجود آورد كه شركتها بتوانند سفارشات مشتريان خود را در سراسر جهان دريافت و كالاي مورد نظر را براي آنها ارسال كنند (گبرت و همكاران[2]، 2003). ........................ - پورتال اينترنتي پورتال پايگاهي است بر روي وب كه به تبادل اطلاعات با كاربران مي پردازد. پورتال اطلاعات را از منابع مختلف جمع آوري و به كاربران خود ارائه مي دهد تا آنها نيازهاي خود حول محور فعاليت آن پورتال را بصورت مجتمع در يك پايگاه واحد بدست آورند. پورتال ها بر خلاف وب سايت ها به منابع و پايگاه هاي مختلف متصل هستند و دائما با آنها در حال تبادل اطلاعات بوده و در نهايت اطلاعات مورد نياز كاربران خود را بصورت دسته بندي شده ارائه مي دهند. البته اين بدين معنا نيست كه خود هيچ گونه اطلاعاتي منتشر نمي كنند، بلكه پورتال ها خود نيز قابليت انتشار اطلاعات سازمان يا شركت خود را دارند و در صورت لزوم با ساير پورتال ها به اشتراك مي گذارند. امروزه پورتال ها فقط جنبه اطلاع رساني ندارند، بلكه به كاربران خود اين امكان را مي دهند كه از خدمات الكترونيكي سازمان يا شركت بهره مند شوند. اين خدمات مواردي همچون تامين ناحيه كاربري است كه به كاربران اجازه مي دهد اطلاعات مورد نياز خود را مديريت نمايند. بطور كلي تفاوت وب سايت با پورتال را مي توان در موارد ذيل خلاصه نمود: ................. - ابزارهاي تجارت الكترونيك و توسعه بيمه تاريخچه صنعت بيمه در كشور ايران به 80 سال پيش برمي گردد كه دو شركت بيمه روسي، ادارات خود را در ايران باز كردند و بعد از آن شركت بيمه ايران به عنوان اولين شركت ايراني فعال در اين صنعت تاسيس شد. به گفته مسئولان بيمه مركزي ايران، فعاليت ها براي الكترونيكي كردن صنعت بيمه كشور، از سال 82 به صورت جدي آغاز شد و از آنجايي كه خودرو حجم عمده اي از بازار بيمه را شامل مي شود، اولويت فعاليت روي بيمه خودرو قرار گرفت و اين فناوري شكلي منعطف و متحول به صنعت بيمه بخشيده و به شركت هاي بيمه اي كه به تازگي وارد بازار شده اند، امكان داد تا از فرآيند پرهزينه و طولاني مدت راه اندازي شبكه هاي سنتي پرهيز كنند (عاليخاني و بهرامي، 1386). .............. - بيمه الكترونيك تحولات جهاني بيانگر آن است كه تجارت الكترونيك مهمترين زمينه فعاليت كشورهاي پيشرفته و در حال پيشرفت در سالهاي اخير است، كشورهاي توسعه نيافته و در حال توسعه نيز به سرعت به سمت دستيابي و استفاده از تجارت الكترونيك گام برمي دارند اما همه كشورها به تناسب زيرساخت هاي خود و توانايي هايشان جهت دستيابي به اين بحث، سرمايه گذاري هاي فراواني انجام داده اند، يكي از زيرمجموعه هاي تجارت الكترونيكي را مي توان بيمه الكترونيكي دانست (صرافي زاده و عليپور، 1390). بيمه فعاليتي است كه تكيه زيادي بر اطلاعات دارد. اساس قراردادهاي بيمه بر اطلاعات مبادله شده بين بيمه‌گذار و بيمه‌گر مي‌باشد. تحول و پيشرفت‌هاي چشمگير در فناوري اطلاعات فرصت‌هاي زيادي براي صنعت بيمه در جهت گسترش آن و كاهش هزينه‌هاي مبادله آن داشته است. اين صنعت يكي از صنايع داراي توان نهفته در بكارگيري گسترده فناوري‌ها و پديده هاي نوين مي باشد و در اين راه گام بلندي برداشته است. از جمله خدمات الكترونيكي كه امروزه در بيشتر كشورهاي جهان مورد استفاده قرار مي گيرد، بيمه الكترونيكي مي‌باشد. بيمه الكترونيكي نيز به عنوان يكي از زير مجموعه هاي تجارت الكترونيك با سرعت زيادي در جهان رشد نموده است. شركتهاي بيمه ايراني نيز در سالهاي اخير با تأسيس وب سايت هاي بيمه اي دراين عرصه پا نهاده اند. بيمه الكترونيكي را ميتوان در واقع به عنوان تامين يك پوشش بيمه اي از طريق بيمه نامه اي دانست كه بصورت آنلاين درخواست پيشنهاد مذاكره و قرارداد آن منعقد مي شود (عبدالوهاب و باقري فرد، 1390). .................... - بسترسازي براي بيمه الكترونيك بيمه الكترونيكي دو مزيت اصلي دارد؛ نخست اين كه علاوه بر كاهش دادن هزينه هاي اداري و مديريتي (داخلي)، از طريق مكانيزه شدن مراحل كار باعث مي شود تا نوعي ارتباط شبكه اي بين واحدهاي شركت ها به وجود آمده و اطلاعات مديريتي ارتقا پيدا كند. مزيت دوم آن نيز كاهش كارمزد پرداختي به واسطه ها است چرا كه بيمه نامه به طور مستقيم به مشتريان فروخته مي شود و براي خريداران هزينه كم تري خواهد داشت. ضمن اين كه صرفه جويي در هزينه ها، اين امكان را به وجود مي آورد كه مبلغ صرفه جويي شده در بازار رقابتي صرف مشتريان شود و آن ها فرصت يابند تا بيمه نامه ها يا خدمات بيش تري را به دست آورند (پارسامنش، 1391). ................... - موانع و چالش هاي پيش روي بيمه الكترونيك راه اندازي و گسترش بيمه الكترونيكي در كشور با موانع و چالش هاي عمده اي مانند نوپا بودن زمينه هاي قانوني لازم براي استفاده از تجارت الكترونيكي از قبول مقبوليت اسناد و امضاهاي الكترونيكي در قوانين و مقررات جاري كشور، نوپا بودن سيستم انتقال الكترونيكي وجوه و كارت هاي اعتباري، محدوديت خطوط ارتباطي و سرعت پايين آن ها در انتقال داده هاي الكترونيكي، نبود شبكه اصلي تجارت الكترونيكي در كشور و سخت افزار و نرم افزار مربوط به آن، فراگير نبودن فرهنگ استفاده زا تجارت الكترونيكي و مزاياي آن، هزينه اوليه ايجاد مراكز تجارت الكترونيكي در شركت ها، كمبود دانش استفاده از تجارت الكترونيكي در برخي از سازمان هاي مرتبط با بيمه و مديران و دست اندركاران آن، تامين امنيت لازم براي انجام مبادلات الكترونيكي و ترس از فاش شدن اسرار محرمانه مشتري به هنگام، معرفي و ارائه كار و مذاكره و معامله اينترنتي در وب سايت هاي بيمه اي روبه رو است. از سويي، وجود مشكلاتي همچون كلاهبرداري هاي اينترنتي در اكثر كشورهاي جهان موانعي را نيز بر سر تجارت الكترونيك بيمه اي به وجود آورده است و معمولا عنوان مي شود كه بيمه فروختني است، نه خريدني. بنابراين، فروش الكترونيكي بيمه نامه فشار لازم را براي جذب مشتري ندارد و به كارگيري بيمه الكترونيك در رشته هاي پيچيده بيمه اي و داراي ارزش بالاي معاملاتي مناسب نيست و ارائه فيزيكي و تحويل مدارك بيمه اي يكي از الزاماتي است كه اين صنعت را دچار وقفه مي كند. يكي ديگر از مهم ترين الزامات هماهنگ شدن نظام پولي و بانكي كشور و از همه مهم تر برقراري شبكه بين بانكي و پول الكترونيكي است (بايلي[3]، 1998). ..................... - آمادگي الكترونيكي براي توسعه استفاده از ابزارهاي تجارت الكترونيك در بيمه گسترش روز‌افزون برخي از كاربردهاي تجارت الكترونيكي اهميت اين موضوع را بيشتر كرده‌است كه ورود به عرصه تجارت الكترونيكي براي تمام سازمان‌هايي كه در تامين نيازهاي مشتريان خود در اسرع وقت، اهميت مي‌دهند ضروري به نظر مي رسد و سياست گذاران را در اين فكر فرو برده است كه آيا كشور يا سازمان متبوع آن‌ها پذيراي ابزارهاي جامعه اطلاعاتي مي‌باشند. اين آمادگي‌ها با معيارهاي مختلفي از قبيل زير ساخت‌ها، اقتصاد، آمادگي پذيرش در جامعه مورد نظر وآمادگي مجموعه دولت سنجيده مي‌شود (گفن[4]، 2000). ................... - اهميت ارزيابي آمادگي الكترونيكي با عنايت به اين موضوع كه شكاف ديجيتالي[5] بين كشورهاي جهان درحال افزايش است، دولتمردان و بنگاه‌هاي اقتصادي به كارگيري فناوري اطلاعات و ارتباطات را يكي از اولويت‌هاي خود قرار داده‌اند. به منظور كارآيي هرچه بيش‌تر فناوري‌اطلاعات و ارتباطات، يك كشور و به تبع آن بنگاه‌هاي اقتصادي بايستي از نظر زيرساخت مخابراتي، دسترسي به فناوري‌اطلاعات و ارتباطات، چارچوب‌هاي حقوقي و قانوني در كاربري فناوري‌اطلاعات و ارتباطات آمادگي الكترونيكي داشته باشند. اگر كاهش شكاف ديجيتالي مدنظر است لازم است همه نيازمندي‌هاي فوق با يك استراتژي منسجم و دست‌يافتني كه مي‌تواند نيازهاي بومي كشور را در نظر گيرد، مناسبت داشته باشند (محكي، 1386). ...................... مولفه‌هاي آمادگي الكترونيكي چهار مولفه عمده در آمادگي الكترونيكي يك كشور نقش حياتي دارند. اين مولفه‌ها شامل شهروندان، بنگاه‌هاي اقتصادي، دولت‌ها و زيرساختار مي‌شوند. - دولت - زير ساخت‌ها - شهروندان - بنگاه‌هاي اقتصادي ................... - پيش نيازهاي پياده سازي بيمه الكترونيك - فرهنگ سازي بسترسازي فرهنگي نقش مهمي در پياده نمودن فناوري اطلاعات در صنعت بيمه ايفا مي نمايد و موجب مي شود تا به كار گيري آن سريع تر، و با موفقيت انجام شود. موثرترين عامل در به كارگيري موفق فناوري اطلاعات، اعتقاد و اطمينان مديران به آينده جهت استفاده از فناوري است. البته اين مورد به تنهايي نمي تواند سبب دستيابي به مزيت رقابتي براي شركت ها شود، براي كسب موفقيت بايد اين فعاليت ها با فرهنگ سازمان هماهنگ شده و توسط افراد كليدي سازمان حمايت شوند (كريمي، 1383). ......................... منابع ابراهيمي، احمد. (1380). فناوري اطلاعات تجارت الكترونيك و بيمه هاي الكترونيكي. فصل نامه تخصصي آسيا، ش 31، ص 28. ابراهيمي، حميد. 1379. مفاهيم علمي مديريت بازاريابي. فصلنامه مدرس علوم انساني ، دوره 3، شماره 12، صص 11-34. الهي، ش.، خسروي، ب.، حسن زاده، ع و خسروي، ه. 1391. تأثير آمادگي الكترونيكي بر موفقيت بيمه الكترونيكي با استفاده از روش معادلات ساختاري. پژوهشنامه بيمه، سال بيست و هفتم، شماره 2، صص 111-134. ...................... ........................ [1]- Teo et al. [2]- Gebert et al. [3] - Bailey [4] - Gefen [5] -Digital Divide قيمت محصول : 27000 تومان دانلود،

     ادامهـ مطلبـ          نظرات (0)

         پاورپوينت شيمي سيمان و مراحل توليد آن

بازدید :    ۱۴ تير ۱۳۹۷    ۰۹:۱۶:۳۷    مهندس موسوي

پاورپوينت شيمي سيمان و مراحل توليد آن

اين پاورپوينت در مورد شيمي سيمان و مراحل توليد آن در 50 اسلايد زيبا شامل مقدمهو تاريخچه،تعاريف،شيمي سيمان و مراحل توليد آن،مراحل توليد سيمانانواع سيمانسيمان پرتلندسيمان پوزولانسيمان آميختهسيمان سفيدروش توليد سيمانمراحل توليد سيمان و بتن ضد آببتن ضد آبسيمان سفيد،فرمول سيمان؛شيمي سيمان،و و منابع مي باشد

دانلود پاورپوينت شيمي سيمان و مراحل توليد آن


شيمي سيمان و مراحل توليد آن،مراحل توليد سيمانانواع سيمانسيمان پرتلندسيمان پوزولانسيمان آميختهسيمان سفيدروش توليد سيمانمراحل توليد سيمان و بتن ضد آببتن ضد آبسيمان سفيد،فرمول سيمان؛شيمي سيمان،
دسته بندي مهندسي عمران
فرمت فايل pptx
حجم فايل 870 كيلو بايت
تعداد صفحات فايل 50

اين پاورپوينت در مورد شيمي سيمان و مراحل توليد آن در 50 اسلايد زيبا شامل مقدمهو تاريخچه،تعاريف،شيمي سيمان و مراحل توليد آن،مراحل توليد سيمان,انواع سيمان,سيمان پرتلند,سيمان پوزولان,سيمان آميخته,سيمان سفيد,روش توليد سيمان,مراحل توليد سيمان و بتن ضد آب,بتن ضد آب,سيمان سفيد،فرمول سيمان؛شيمي سيمان،و ...و منابع مي باشد.

قسمتي از متن:

*اگرچه از زمانهاي بسيار گذشته اقوام و ملل مختلف به نحوي با استفاده از سيمان در ساخت بنا سود مي‌جستند، ولي اولين بار در سال 1824 ، سيمان پرتلند به نام "ژوزف آسپدين" كه يك معمار انگليسي بود، ثبت شد. به لحاظ شباهت ظاهري و كيفيت بتن‌هاي توليد شده از سيمانهاي اوليه به سنگهاي ناحيه پرتلند در دورست انگليس ، سيمان به نام سيمان پرتلند معروف شد و تا به امروز براي سيمانهايي كه از مخلوط نمودن و حرارت دادن مواد آهكي و رسي و مواد حاوي سيليس ، آلومينا و اكسيد آهن و توليد كلينكر و نهايتا آسياب نمودن كلينكر بدست مي‌آيد، استفاده مي‌شود.
*ساختار سيمان
*اساسا سيمان با آسياب نمودن مواد خام از قبيل سنگ و آهك و آلومينا و سيليسي كه به صورت خاك رس و يا سنگهاي رسي وجود دارد و مخلوط نمودن آنها با نسبتهاي معين و با حرارت دادن در كوره‌هاي دوار تا حدود 1400درجه سانتي‌گراد بدست مي‌آيد. در اين مرحله ، مواد در كوره تبديل به گلوله‌هاي تقريبا سياه رنگي مي‌شوند كه كلينكر ناميده مي‌شود.
*كلينكر پس از سرد شدن ، با مقداري سنگ گچ به‌منظور تنظيم گيرش ، مخلوط و آسياب شده و پودر خاكستري رنگي حاصل مي‌شود كه همان سيمان پرتلند است. با توجه به نوع و كيفيت مواد خام ، سيمان با دو روش عمده‌تر و خشك توليد مي‌شود، ضمن اينكه روشهاي ديگري نيز وجود دارد. البته امروزه عمومـا از روش خشك در توليد سيمان استفاده مي‌شود، مگر در مواردي كه مواد خام ، روش تر را ايجاب كند، زيرا در روش خشك ، انرژي كمتري براي توليد مورد نياز است.
*

سيمان ها مواد چسبنده اى هستند كه قابليت چسبانيدن ذرات به يكديگر و بوجود آوردن جسم يك پارچه از ذرات متشكله را دارند. اين تعريف از سيمان داراى آن چنان جامعيتى است كه مى تواند شامل انواع چسبها از جمله چسبهاى مايع كه در چسبانيدن قطعات سنگ يا سنگ و فلزات به يكديگر بكار مى روند نيز بشود.

نمونه اى از اين چسبها در صنعت سيمان در كار گذاشتن آجر نسوز در كوره سيمان مورد مصرف دارد و خاصيت اصلى آن اين است كه آجر نسوز ( كه يك جسم سراميكى است ) را به بدنه كوره ( آهن ) مى چسباند، همچنين انواع سيمان هاى ديگر كه در دندانپزشكى مورد مصرف دارند، از جمله چسب ها مى باشد. آنچه كه از كلمه سيمان در اين متن مورد نظر است، آن نوع از سيمان ها است كه داراى ريشه آهكى مى باشند. به عبارت ديگر سيمان هايى كه ماده اصلى تشكيل دهنده آنها آهك و ماده اوليه اصلى آنها سنگ آهك است. بر اين اساس سيمان تركيبى است از اكسيد كلسيم ( آهك ) با ساير اكسيدها نظير اكسيد آلومينيم، اكسيد سيليسيم، اكسيد آهن، اكسيد منيزيم و اكسيدهاى قليايى كه ميل تركيب با آب داشته و در مجاورت هوا و در زير آب بمرور سخت مى گردد و داراى مقاومت مى شود.

 

پاورپوينت شيمي سيمان و مراحل توليد آن،

     ادامهـ مطلبـ          نظرات (0)

         تحقيقي بسيار كامل درباره سيمان، انواع آن، مواد بكار رفته و روش هاي توليد آن

بازدید :    ۱۴ تير ۱۳۹۷    ۰۹:۱۶:۱۰    مهندس موسوي

تحقيقي بسيار كامل درباره سيمان، انواع آن، مواد بكار رفته و روش هاي توليد آن

تحقيقي بسيار كامل درباره سيمان، انواع آن، مواد بكار رفته و روش هاي توليد آن

دانلود تحقيقي بسيار كامل درباره سيمان، انواع آن، مواد بكار رفته و روش هاي توليد آن


سيمان سيمان پرتلند ماسه خزه ملات آهك اكسيد كلسيم تحقيق با موضوع سيمان تحقيق در باره سيمان مقاله با موضوع سيمان قابل ويرايش
دسته بندي مهندسي عمران
فرمت فايل docx
حجم فايل 32 كيلو بايت
تعداد صفحات فايل 18

تحقيقي بسيار كامل درباره سيمان، انواع آن، مواد بكار رفته و روش هاي توليد آن

                                                  فهرست مطالب

عنوان                                                                                                                        صفحه

چكيده ......................................................................................................................... 2

مقدمه ......................................................................................................................... 2

ريشه كلمه سيمان ......................................................................................................... 3

تاريخچه كشف سيمان ..................................................................................................... 4

سوابق استفاده در ايران ....................................................................................................4

اولين كارخانه در ايران ........................................................................................................5

اولين كارخانه سيمان در ايران سيمان رى ................................................................................5

روشهاى ساخت سيمان ................................................................................................... 7

مراحل ساخت سيمان ...................................................................................................... 8

انواع سيمان ...................................................................................................................10

عوامل موثر در خودگيري سيمان ...........................................................................................12

تركيبات شيميايي ............................................................................................................12

سيمان پرتلند سفيد .........................................................................................................16

سيمان پرتلند بنايي ..........................................................................................................16

سيمان پرتلند ضد رطوبت ....................................................................................................17

نتيجه گيري ....................................................................................................................17

منابع  ...........................................................................................................................18

 

چكيده:

از زمان باستان كاربرد مواد سيماني سابقه اي طولاني دارد. مصريان قديم از سنگ گچ ناخالص پخته استفاده مي كردند. يوناني ها و رومي ها سنگ آهك پخته را بكار ميبردند و بعدا افزودن آب ماسه خزه سنگ ريزه يا آجر و سفال هاي شكسته را به آهك آموختند و اين اولين ساخت سيمان در تاريخ بود. ملات آهك در زير آب سخت نمي شود لذا رومي ها آهك و خاكستري هاي آتشفشاني يا سفال هاي رسي پخته شده نرم را با هم آسياب مي كردند و براي ساختمان هاي زير آب استفاده مي نمودند.سيمان ها مواد چسبنده اى هستند كه قابليت چسبانيدن ذرات به يكديگر و بوجود آوردن جسم يك پارچه از ذرات متشكله را دارند. اين تعريف از سيمان داراى آن چنان جامعيتى است كه مى تواند شامل انواع چسب ها از جمله چسب هاى مايع كه در چسبانيدن قطعات سنگ يا سنگ و فلزات به يكديگر بكار مى روند نيز بشود.نمونه اى از اين چسب ها در صنعت سيمان در كار گذاشتن آجر نسوز در كوره سيمان مورد مصرف دارد و خاصيت اصلى آن اين است كه آجر نسوز ( كه يك جسم سراميكى است ) را به بدنه كوره ( آهن ) مى چسباند، همچنين انواع سيمان هاى ديگر كه در دندانپزشكى مورد مصرف دارند، از جمله چسب ها مى باشد.

واژگان كليدي : سيمان، سيمان پرتلند، ماسه خزه، ملات آهك، اكسيد كلسيم.

دانلود تحقيقي بسيار كامل درباره سيمان، انواع آن، مواد بكار رفته و روش هاي توليد آن

تحقيقي بسيار كامل درباره سيمان، انواع آن، مواد بكار رفته و روش هاي توليد آن،

     ادامهـ مطلبـ          نظرات (0)

          آخرین مطالب ارسالی

جدید      پاورپوينت معماري گرمابه
    نمونه سوالات بهياري ويژه دانش آموزان ورودي دبيرستان پايه دهم
    طراحي الگوي مديريت بلايا براي ايران
    نتايج بررسي ميزان باكتري و قارچ و pm در بخش هاي مختلف بيمارستاان
    دانلود فرم قرارداد اجاره نامه خام - مخصوص اجاره دادن منزل مسكوني، مغازه تجاري و غيره
    ارزيابي عملكرد كاركنان - پژوهش كارشناسي ارشد مديريت
    پروپوزال و روش تحقيق پژوهش كارشناسي ارشد مديريت با موضوع بررسي تاثير سيستمهاي انفورماتيك درعملكرد شركت تعميرات به همراه فهرست منابع و مواخذ
    پروپوزال و روش تحقيق پژوهش كارشناسي ارشد حسابداري با موضوع بررسي سيستم بودجه بندي و ارائه مدل مناسب بودجه ريزي به همراه فهرست منابع و مواخذ
    پروپوزال و روش تحقيق پژوهش كارشناسي ارشد مديريت با موضوع " تحليل ارتباط مدل تعالي EFQM و كارت امتيازي متوازن BSC " به همراه فهرست منابع و مواخذ
    پروپوزال و روش تحقيق پژوهش كارشناسي ارشد حسابداري با موضوع بررسي تطبيقي روش‌هاي موجود تجزيه و تحليل مالي به همراه فهرست منابع و مواخذ

منو

درباره ما

گروه فناوري دسيس مفتخر است به توزيع برترين فايلهاي دانشجويي درايران.كاربر گرامي شما با چند كليك ساده با اطمينان كامل فايل را آني تحويل بگيريد